Cyklotrasy Smrečany, Žiarska dolina, Liptov

CYKLOTRASY SMREČANY, ŽIARSKA DOLINA, LIPTOV

Spestrite si ubytovanie pod Žiarskou dolinou v Západných Tatrách – Roháčoch potulkami po cyklotrasách okolím obce Smrečany.

Pripravili sme pre vás príručku o cyklotrasách v okolí obce Smrečany.

Nájdete v nej 11 zaujímavých cyklotrás rôznej náročnosti s popisom a mapou.

Stačí už len vysadnúť na bicykel a vybrať si si cyklotrasu, ktorou sa vydáte v ústrety zážitkom a výhľadom na Liptov, Žiarsku dolinu či Západné Tatry – Roháče.

NOVÉ CYKLOTRASY

Okolie Smrečian je vyhľadávaným miestom pre milovníkov cykloturistiky aj vďaka množstvu zaujímavých cestičiek.

Avšak doteraz Smrečanom oficiálne vyznačená cyklotrasa chýbala a cyklisti sa museli spoľahnúť na mapu, GPS-ko alebo dobrú intuíciu. Od leta sa to zmení a Smrečany bude pretínať nielen jedna cyklotrasa, ale rovno dve…

 

 

Prvá z pripravovaných cyklotrás bude na trase Liptovský Ondrej – Smrečany – Trstené

 

Hneď na úvod čaká cyklistov dlhé stúpanie z Lipt. Ondreja na Veternú Porubu.

V mieste, kde niekedy bola osada Svätý Štefan sa dostanú na asfaltku s pekným panoramatickým výhľadom, ktorá ich privedie až do našej obce. Plánovaná cyklotrasa bude križovať námestie pri evanielickom kostole a ďalej povedie popri obecnom múzeu a našej najväčšej pamiatke – kostolíku Obetovania Pána z roku 1349.

Cyklotrasa pokračuje smerom na Laništia, kde pri Jaloveckom mostíku mení smer a nasleduje zjazd do Trsteného, odkiaľ sa dá pokračovať po už vyznačených cyklotrasách.

 

 

Druhá cyklotrasa povedie po trase Liptovský Mikuláš – Smrečany – Žiarska dolina

Plánovaná cyklotrasa začína na okraji Liptovského Mikuláša, za stanicou Hasičského a záchranného zboru a pokračuje popod záhradky.

Ďalej bude nasledovať stúpanie až na Nicovô, odkiaľ sa nám ponúkne, ako odmena za vynaloženú námahu, pekný výhľad na celý Liptov a Tatry.

Cyklotrasa odbočí doľava na Smrečany, ale určite sa oplatí si ju o „pár metrov“ predĺžiť a navšíviť monumentálny pamätník víťazstva v II. svetovej vojne. Cyklotrasa pretne Smrečany z juhu na sever a pokračuje do ústia Žiarskej (bývalej Smrečianskej) doliny.

Komu nebude trasa stačiť, môže pokračovať, napríklad hore dolinou na Žiarsku chatu.

Trasy pripravuje Slovenský cykloklub v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Liptov a samosprávami v súlade s Národnou stratégiou rozvoja cyklistickej dopravy a cykloturistiky.
Zaujali vás tieto aktivity? Rezervujte si u nás ubytovanie!

NAPÍŠTE NÁM

Máte otázky? Radi vám ich zodpovieme.

Zavolajte nám na +421 907 871 649

Najrýchlejší a najjednoduchší spôsob, ako sa s nami spojiť.

Napíšte nám email na shalom@shalom.sk

Môžete hoci aj list, ale bude to trvať trocha dlhšie. 🙂

Zastavte sa osobne

Ak budete mať cestu cez Smrečany, zastavte sa kľudne aj osobne. Radi vám ubytovanie ukážeme a dohodneme všetko podľa vašich možností.