Cyklotrasy Smrečany, Žiarska dolina, Liptov

CYKLOTRASY SMREČANY, ŽIARSKA DOLINA, LIPTOV

Spestrite si ubytovanie pod Žiarskou dolinou v Západných Tatrách – Roháčoch potulkami po cyklotrasách okolím obce Smrečany.

Cykloturistika v okolí Smrečian

Okolie Smrečian a vlastne celý región Liptov je vyhľadávaným miestom pre milovníkov cykloturistiky aj vďaka množstvu zaujímavých cyklotrás či neoznačených cestičiek.

Z množstva možností odporúčame:

Háj-Nicovô – len 3,5 km vzdialený bod – vojenský pamätník s perfektným výhľadom na celý Liptov. V lokalite čerstvo vyrástol zábavný rodinný flow-trail, ktorý vedie od pamätníka krajom lesa smerom k železnici smer Lipt. Mikuláš. Návrat je možný po vyznačenej zelenej cyklotrase. 

Žiarska chata – logický cieľ horských cyklistov. Trasa vedie po staršom asfalte a odporúčame horský alebo trekingový bicykel. Ideálny tip na výlet pre elektrobajky s možnoťou dobiť energiu. 

Chata pod Náružím – extrémne ťažká oficiálna MTB cyklotrasa vedúce do oblasti Červenec (1400 m n.m.  s perfektnými  výhľadmi na okolité kopce Západných Tatier. Výzva len pre zdatným cyklistov. 

Liptov samozrejme ponúka mnohé iné možnosti. Stačí už len vysadnúť na bicykel a vybrať si si trasu, ktorou sa vydáte v ústrety zážitkom a výhľadom na Liptov, Žiarsku dolinu či Západné Tatry – Roháče. 

Poradíme Vám

Okrem vyznačených cyklotrás ponúka okolie Smrečian nespočetné možnosti pre cykloturistiku. S výberom trasy vzhľadom na vašu kondíciu či podmienky Vám radi poradíme.

Zaujali vás tieto aktivity? Rezervujte si u nás ubytovanie!

NAPÍŠTE NÁM

Máte otázky? Radi vám ich zodpovieme.

Zavolajte nám na +421 907 871 649

Najrýchlejší a najjednoduchší spôsob, ako sa s nami spojiť.

Napíšte nám email na shalom@shalom.sk

Môžete hoci aj list, ale bude to trvať trocha dlhšie. 🙂

Zastavte sa osobne

Ak budete mať cestu cez Smrečany, zastavte sa kľudne aj osobne. Radi vám ubytovanie ukážeme a dohodneme všetko podľa vašich možností.

    captcha