Aktivity v obci Smrečany

AKTIVITY V OBCI SMREČANY

A v blízkom okolí

Prehľadová mapa obce Smrečany

Pre lepšiu orientáciu v našej obci sme pre Vás pripravili nasledovnú mapu. Nájdete na nej možnosti služieb, aktivít s deťmi, kultúrneho a športového vyžitia, napríklad cyklotrasy pretínajúce obec.

Smrečany mapa

Čo môžete objavovať?

Dedinské múzeum

V Bezprostrednej blízkosti nášho ubytovania môžete navštíviť dedinské múzeum - objavovanie histórie zážitkovou formou, ktorá určite zaujme aj vaše deti (50 m od ubytovania).

Gotický kostol Obetovania Pána

Najstaršia zachovalá stavba v Smrečanoch - klenot medzi slovenskými kostolíkmi, ktorý bol postavený v r.1349 a nájdete ho aj v zozname národných kultúrnych pamiatok. (30 m od ubytovania).

Kúpanie v "hučale"

Máte chuť vybrať sa na prechádzku? Môžete sa prejsť lesoparkom popri potoku Smrečianka, okúpať sa v "hučale" a pristaviť sa pri náučných tabuliach.

Prechádzka ku pamätníku z 2. svetovej vojny

Ak si prechádzku predĺžite, dostanete sa k pamätníku obetiam bojov 2. Svetovej vojny na Háji – Nicovôm (3,5 km od ubytovania) a vychutnáte si prekrásne výhľady na celý Liptov, Smrečany či Baranec, ktorý sa týči nad Žiarskou dolinou.

Multifunkčné ihriská

Neďaleko od ubytovania (150 m) nájdete multifunkčné ihriská s umelou trávou (tenis, volejbal, futbal) a s asfaltovým povchom (v zime hokej, korčulovanie, v lete in-line hokej, hokejbal, florbal).

Športové vyžitie

Športové vyžitie umožňuje množstvo cyklotrás, udržiavaných tratí pre bežecké lyžovanie, málo frekventovaných ciest s dobrým povrchom na kolieskové korčule alebo posilňovňa (200 m).

Reštaurácia Tri Kopy

Pár minút pešo od ubytovania je reštaurácia s pizzeriou. Reštaurácia je otvorená od 14:00 do 22:00.

Hrnčiarska dielňa

Ak počasie nepraje, môžete navštíviť hrnčiarsku dielňú (250m) s možnosťou výroby vlastných výrobkov.

Bar u Franca

Navštívte štýlovú dedinskú krčmičku v centre obce so štýlovou terasou. Ideálne aj pre rodinu s deťmi na teplé letné večery.

Zaujali vás tieto aktivity? Rezervujte si u nás ubytovanie!

NAPÍŠTE NÁM

Máte otázky? Radi vám ich zodpovieme.

Zavolajte nám na +421 907 871 649

Najrýchlejší a najjednoduchší spôsob, ako sa s nami spojiť.

Napíšte nám email na shalom@shalom.sk

Môžete hoci aj list, ale bude to trvať trocha dlhšie. 🙂

Zastavte sa osobne

Ak budete mať cestu cez Smrečany, zastavte sa kľudne aj osobne. Radi vám ubytovanie ukážeme a dohodneme všetko podľa vašich možností.

    captcha