Lyžovanie a skialpinizmus Žiarska dolina

LYŽOVANIE A SKIALPINIZMUS

Žiarska dolina má čo poskytnúť aj v zime. Na svoje si tu prídu vyznávači skialpinizmu, zjazdového a bežeckého lyžovania.

SKIALP ŽIARSKA DOLINA

Žiarska dolina je každoročne dejiskom najznámejších stredoeurópskych pretekov v skialpinizme - Bokami Západných Tatier.

Pre skialpinistov predstavuje Žiarska dolina najznámejšiu a vďaka širokým možnostiam skialpových túr aj najatraktívnejšia dolinu v celých Tatrách. Na svoje si prídu nielen skúsení skialpinisti, ale i začiatočníci.

Úplným začiatočníkom odporúčame vyšlapať si na Žiarsku chatu, kde môžete doplniť sily, prípadne pokračovať ďalej do Žiarskeho alebo Smutného sedla. Skúsenejších skialpinistov určite poteší výstup a zjazd z Hrubej kopy, Plačlivého, Smreku či Baranca a tí najodvážnejší môžu v prípade priaznivých podmienok zlyžovať strmé žľaby z Troch kôp, Baníkova či Príslopu.

POZOR!

Skialpinizmus v Žiarskej doline môže byť za zvýšeného lavínového nebezpečenstva životu nebezpečný. Lavína storočia v roku 2009 úplne „vyčistila“ zhruba 1,5 km úsek pod chatou. Je nevyhnutné byť obozretný a informovať sa o stupni lavínového nebezpečenstva napríklad na http://www.laviny.sk a podľa neho prispôsobiť plánovanú túru, s ktorej výberom Vám radi poradíme !

 

Zjazdové lyžovanie a snowboarding

Milovníci zjazdového lyžovania a snowboardu využiť služby neďalekého strediska Žiar – Dolinky . Nájdu tu dva vleky a umelo zasnežovanú a osvetlenú zjazdovku vhodnú hlavne pre rodiny s deťmi.

V okolí sa nachádza mnoho ďalších lyžiarskych stredísk, napr. Opalisko Závažná Poruba, Pavčina Lehota alebo Jasná Nízke Tatry.

Bežecké lyžovanie Žiarska dolina – udržiavané trate

Ak je pod Žiarskou dolinou dostatok snehu, tak tu priaznivci bežeckého lyžovania nájdu udržiavané bežecké trate pre klasiku aj korčuľovanie.

– Smrečany – Žiarska dolina (8 km, okruhy po lúkach pod Žiarskou dolinou a pri lyžiarskom stredisku Žiar – Dolinky )

– Háj-Nicovô – Smrečany – Žiarska dolina (10 km)

– Žiarska dolina ústie – Žiarska chata (5,3 km, trasa tradičných pretekov – lyžiarskeho behu do vrchu Žiarskou dolinou až na Žiarsku chatu )

Čo môžete zažiť?

Skialp-Rohace-Jakub-Siarnik

Možnosť požičania skialpinistickej výstroje!

V spolupráci s skialp-rental.com vám ponúkame možnosť zapožičania skialpinistickej výstroje za zvýhodnené ceny.

Zjazdové lyžovanie Žiar

Milovníci zjazdového lyžovania si môžu zalyžovať v lyžiarskom stredisku Žiar – Dolinky . Nájdu tu dva vleky a umelo zasnežovanú a osvetlenú zjazdovku vhodnú hlavne pre rodiny s deťmi.

Zjazdové lyžovanie okolie

V okolí sa nachádza mnoho ďalších lyžiarskych stredísk, napr. Opalisko Závažná Poruba, Pavčina Lehota alebo Jasná Nízke Tatry.

Zaujali vás tieto aktivity? Rezervujte si u nás ubytovanie!

NAPÍŠTE NÁM

Máte otázky? Radi vám ich zodpovieme.

Zavolajte nám na +421 907 871 649

Najrýchlejší a najjednoduchší spôsob, ako sa s nami spojiť.

Napíšte nám email na shalom@shalom.sk

Môžete hoci aj list, ale bude to trvať trocha dlhšie. 🙂

Zastavte sa osobne

Ak budete mať cestu cez Smrečany, zastavte sa kľudne aj osobne. Radi vám ubytovanie ukážeme a dohodneme všetko podľa vašich možností.

    captcha