O nás – EN

ABOUT US

Our family, the story of our house. Why Shalom?

OUR FAMILY - Vlado, Zuzka - Kubo, Maťo, Božka, Anička

/ Zostavenô 10.1.2015 , doplnenô 15.2.2019 a napísanô liptovským - smreckým nárečím /

K cestovniemu ruchu máme všetci blízko. Všetko čo má ruky, nohy musí pomáhať okolo domu a našich hostí podľa svojich možností.

Otec – Vlado vyštuduvau Fakultu ekonomiky služieb a cestovnieho ruchu na VŠE v B.Bystrici, teraz sa to volá Univezita Mateja Bela a veru aj syn Matej tam začau študuvať po rokoch. Štyri volebnie obdobia, t.j. 16 rokov robiu obecnieho sluhu – richtára tu vo Smrečach a teraz sa veru viacej povenuje i našim milým hosťom.

Mama – Zuzka zase pred materskou robila tri roky vo vtedy najväčšom a najdrahšom hoteli Jánošík v Mikuláši a teraz sa od konca minulieho tisícročia v kuse plne venuje hosťom v našom rekreačnom domčeku. A veru niekedy nemá ani piatku, ani sviatku, lebo hostia k nám chodia celoročne zo všetkých svetových strán…

Ako riadni Liptáci chováme odjakživa až doteraz jahniatka a aj kozičku a asi preto aj naše deti majú bačovskie mená?

Najstarší Kubo, teraz vysokoškolák odmalička ako vyšieu z našej chyže na nohy si pripnú lyže, najskôr zjazdovky a bežky a teraz skialpy a tým pádom precestuvau skoro všetky lyžiarskie strediská a s bratom Maťom sa boli veľa krát spúšťať dokonca aj na voľákych ľadovcoch v zahraničí. Teraz závodí svetový pohár v skialpinizme od Sicílie až po Andoru a už skoro dva roky žije väčšinou pod Alpami v Slovinsku a Rakúsku.
(http://jakubsiarnik.sk) Na bicykli okrem častí Korziky, Chorvátska, Poľska, Česka, Rakúska, Slovinska a pod. prejazdiu celučičký Liptov a tak Vám rád poradí dáku dobrú trasu.

Druhý Maťo študuje cestovný ruch a tiež od kolísky holduje korčuliam, lyžiam a ako už bývalý skialpinista toho precestuvau habadej. Navyše popri štúdiu v lete aj v zime robieva cez CK Satur detského animátora aj delegáta a tak prebrázdiu najmä Alpy, Turecko, Cyprus , Balkán, atď… Teraz študuje v Chorvátsku a píše aj voľáky cestovateľský blog http://cestojem.sk/.

Tretia Božka je “najväčší” cestovateľ, pretože býva už na 4. mieste zatiaľ / Košice, Prešov, Spiš a teraz Liptov./ Máme ju z detskieho domova, je trošku černejšô, vraj z Indie a býva u nás od svojich troch rokov. Odvtedy ako bola pri mori stále sníva o teplých krajinách aj keď paradoxne najradšej má hokej a na susednom klzisku trávi väčšinu zimy.

No a najmladšia Anička, už dosť vystrkuje rožky keď sa jej niekedy trochu nechce pomáhať mamke upratovať po hosťoch. Čo sa týka cestuvania, obsedí dlhšiu cestu v aute, len musí mať pri sebe Božku, aby mohli robiť dáke somarinky.

Takže cestovný ruch máme v krvi, rozumieme Vám a chceme, aby ste sa u nás dobre cítili a v dobrom na dovolenku spomínali…

Vitajte u nás !

Are you interested in these activities? Book your accommodation with us!

The story of our house

Where did you actually come from? In the past, where you spend your vacation, things have happened that sometimes had an impact on the wider environment than our village.

The house where you are located is located between two cultural monuments in the village, which even made someone worth enrolling them in the Slovak central list of monuments.

And to make it a little mysterious, according to word of mouth, a secret underground passage led between them right next to our house. I will not strain you.

The oldest monument is the nearby ancient hill Hrádok, which hides the remains of the old fortified settlement in its bowels, and the other is the neighboring Gothic church, which our famous photographer Kálay included in his publication Wonders of Slovakia.

If you want to know more, just around the corner in the annex is our small municipal museum. You will learn about the so far underappreciated conscious Bishop Čobrd, who I guess was persecuted as one of the few Slovaks during the three state regimes, and the writer Fraňo Kráľ, who as a barefoot boy went to the Smrečániovci manor garden exactly where our house stands. Many people know this as a story from the book JANO by this author.

The Smrečani manor house is also in the immediate vicinity. You are in the very historical core of Smrečany, where several of the ancient aristocratic Smrečany family have made it to the post of Liptovský, but also Orava mayor.

We are proud of our history and we want us to make a good name for our ancestors who have lived here bravely for years. That is why we will do everything in our power to make you feel good and happy to return here.

We wish you a beautiful and peaceful holiday in Smrečany.

WHY SHALOM?

The Hebrew word for "shalom" is perhaps best known as a greeting wishing for peace. We can translate shalom in many ways. Choose from the following biblical vocabulary meanings: Peace, contentment, perfection, something finished, happiness, harmony, harmony, trust, mutual security, business success, wishing for God's blessing, offering God's salvation, a state of soul that is right and it is transformed by God's grace. What more could you want in this hectic world today, especially on vacation? We wish you all this in words, greetings or wishes SHALOM!

CONTACT US

Do you have questions? We will be happy to answer them for you.

Call us at +421 907 871 649

The fastest and easiest way to connect with us.

Write us an email at shalom@shalom.sk

You can even letter, but it will take a little longer. 🙂

Stop in person

If you have a way through Smrečany, you can also stop in person. We will be happy to show you the accommodation and arrange everything according to your possibilities.

REFERENCES

Peter KaprálikPeter Kaprálik
13:50 21 Dec 21
Skoro celý rok sme bývali ako firma .... 9 ľudí. V lete grilovačky príjemné prostredie, sme veľmi spokojný aj s bývaním aj s pani domacou, vrelo odporúčam.....
Svetozar KosovskySvetozar Kosovsky
20:50 08 Aug 21
Prijemná pani domáca, pet free, rodinny štyl ubytovania, čistota a vybavenie apartmanu nadpriemerne.Bezplatne parkovanie, možnosť grilovania,zlavova karta na atrakcie v okolí, vyhlad na krasny goticky kostolik z 13. st.Za mna vysoka spokojnosť 5*
zdeno bohdanzdeno bohdan
05:26 02 Aug 21
Perfect a Dakujeme za vsetko pani domacej
Temnik JaroslavTemnik Jaroslav
18:11 15 Oct 20
Super ubytovanie majiteľka veľmi ochotná dvor pre deti ... 100b
js_loader