Mapa obce Smrečany

V Bezprostrednej blízkosti nášho ubytovania môžete navštíviť dedinské múzeum - objavovanie histórie zážitkovou formou, ktorá určite zaujme aj vaše deti (50 m od ubytovania) alebo najstaršiu zachovalú stavbu v Smrečanoch - gotický kostol Obetovania Pána – klenot medzi slovenskými kostolíkmi, ktorý bol postavený v r.1349 a nájdete ho aj v zozname národných kultúrnych pamiatok. (30 m).

   

Máte chuť vybrať sa na prechádzku? Môžete sa prejsť lesoparkom popri potoku Smrečianka, okúpať sa v "hučale" a pristaviť sa pri náučných tabuliach...

   

...alebo si prechádzku predĺžiť až k pamätníku obetiam bojov 2. Svetovej vojny na Háji – Nicovôm (3,5 km od ubytovania) a vychutnať si prekrásne výhľady na celý Liptov, Smrečany či Baranec, ktorý sa týči nad Žiarskou dolinou. 

    

Ak by Vám náhodou počasie neprialo, môžete navštíviť hrnčiarsku dielňa (250m) s možnosťou výroby vlastných výrobkov  http://remeslokurzy.webnode.sk/ alebo sa vybrať objavovať tajomstvá podzemia do Medvedej štôlne v Žiarskej doline http://stolna.sk/m.php.

Smrečany - športové aktivity 

    

Neďaleko od ubytovania (150 m) nájdete multifunkčné ihriská s umelou trávou (tenis, volejbal, futbal) a s asfaltovým povchom (v zime hokej, korčulovanie, v lete in-line hokej, hokejbal, florbal). Areál X-Sport len 2 km pod obcou Smrečany ponúka rôzne športové, zábavné a adrenalínové aktivity a atrakcie (rybačka, off –road, paintball...).  http://xsport.sk/

     

Športové vyžitie umožňuje množstvo cyklotrás, udržiavaných tratí pre bežecké lyžovanie, málo frekventovaných ciest s dobrým povrchom na kolieskové korčule alebo posilňovňa (200 m).